Hispaanias kehtib eriolukord kuni 24.05.2020 (k.a)

Alates 15.05.2020 peavad kõik Hispaaniasse saabujad jääma 14. päevaks karantiini oma elu- või majutuskohta. Karantiinis viibimise ajal on õigus minna poodi, apteeki või arsti juurde, kohustuslik on kanda maski.

Ole teadlik, mis kriisist väljumise faasis sinu elukoha piirkond on,  liikuda on lubatud ainult oma piirkonna ulatuses. NB Madrid, Barcelona, Malaga ja Granada on endiselt 0 faasis.

  • Faas 0 – lubatud on kindlatel kellaaegadel jalutada, sh koos lastega või sporti teha. Restoranidest ja baaridest saab tellida toitu ja minna sellele järgi.
  • Faas 1 – lisaks eelnevale on lubatud sotsiaalne kontakt kuni 10 inimesega; avada kõik teenused-poed-lokaalid, mis on väiksemad kui 400 m² täituvusega kuni 30% ; avada väliterrassid 50% täituvusega kuni 10 inimest lauas ja laudade distants vastavalt nõuetele 1,5-2 m; avada muuseumid, raamatukogud jt kultuuriasutused piiranguga kuni 30 inimest siseruumides ja kuni 200 inimest välispinnal; avada hotellid jt majutusasutused, kuid ei lubata kasutada ühiskasutatavaid ruume.